منوی اصلی

داروسازی بهستان دارو

تاریخچه

شرکت داروسازی بهستان تولید که در حال حاضر یکی از شرکتهای زیرمجموعه هولدینگ بهفار می باشد ، در اردیبهشت ماه 1384 ثبت و فعالیت خود را از  1386 آغاز نمود و ماموریت تولید تحت لیسانس کمپانی های داروسازی معتبر جهان را در هولدینگ عهده دار است .
شرکت بهستان تولید فعالیت خود را با واردات محصولات شرکتهایی نظیر Hameln , Biolyse , Pharmathen و ... آغاز نمود ، پس از آن در سال 1388 استراتژی شرکت در قالب واردات محدود شد به برخی از داروهایی که قرار است تولید تحت لیسانس شوند . 
بررسی های مطالعاتی برای احداث کارخانه از سال 1386 یکسال به طول انجامید و پروژه احداث کارخانه در شهر صنعتی کاوه – ساوه از 1387 کلید خورد . 
احداث خط تولید قرص و کپسول برای تولید محصولات تحت لیسانس بر اساس استانداردهای روز دارویی و مطابق با آخرین الزامات و دستورالعمل های GMP و رفرنس های معتبری نظیر FDA , EMA , PIC/s انجام پذیرفت .
در 1391 سالن تولید بسته بندی ثانویه به بهره برداری رسید و پس از اخذ تاییدیه GMP و مجوز بسته بندی ثانویه از سازمان غذا و دارو و همچنین دریافت تاییدیه های GMP از کمپانی های مذکور ، تولید فرآورده ها از شرکت های Sandoz , HEXAL , Astellas از مرحله بسته بندی ثانویه در نیمه 1392 آغاز شد . 
در حال حاضر فاز اول پروژه تولید تحت لیسانس از مرحله Primary تکمیل و فاز دوم تولید از مرحله گرانول از ابتدای سال 1394 آغاز خواهد شد . 
شایان ذکر است بهستان تولید در پروژه های آتی و فاز توسعه خود ، تولید خطوط دارویی با اشکال مختلف ( تزریقی ، مایعات و Soft Jelly ) و نیز تولید محصولاتی با برند خود را پیش بینی کرده است .

چشم انداز

شرکت داروسازی بهستان تولید تنها شرکت داروسازی خصوصی با کلیه امکانات تولید انواع اشکال دارویی به منظور تولید تحت لیسانس کمپانی های معتبر دنیا در ایران خواهد بود .
این شرکت با توجه به رسالت خود ( تولید تحت لیسانس برندهای معتبر دارویی )، ضرورتاً نیاز به خطوط تولیدی مطابق با استانداردهای بالای کمپانی های خارجی دارد . از جهتی با توجه به توان و بضاعت علمی و تجاری بسیار خوب خود با شرکت های اروپایی و آمریکایی فرصت مناسبی را در راستای حصول دانش فنی تولید داروهای خاص و High Tech با کیفیت مطلوب را دارا میباشد . 
این شرکت در نظر دارد نیاز بیماران را از بابت دسترسی به برندهای معتبر دارویی دنیا با همان کیفیت اما قیمت رقابتی و همچنین تولید محصولات برند خود را با کیفیتی به مراتب بالاتر ، مهیا نماید . 
تولید تحت لیسانس کمپانی های مختلف از یک طرف و تولید کلیه اشکال دارویی از طرف دیگر منجر به بالاتر رفتن سطح استانداردهای تولیدی خواهد شد ؛ نتیجه ، تولید داروهای نادر با همان استانداردها ، قیمت مناسب و در دسترس خواهد بود . 
در همین راستا بهستان تولید همکاری با کمپانی هایی نظیر Sandoz ,TILLOTTS , Bio Sandoz  , GSK و Pharmathen  را در دستور کار خود قرار داده است.

100 %