منوی اصلی

شرکت داروسازی عبیدی


برند ملی دکتر عبیدی


 دکتر غلامعلی عبیدی در نوزدهم خرداد ماه سال 1299هجری  شمسی در خانواده ای اصیل و بزرگ در تهران دیده به جهان گشود.


وی پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال 1317 وارد دانشکده طب و داروسازی دانشگاه تهران شد و در محضر اساتید به نام آن زمان به کسب دانش پرداخت . وی در سال 1322 با درجه دکتری از دانشكده داروسازي دانشگاه تهران فارغ التحصيل شد و پس از آن براي گذراندن دوره  تکمیلی عازم به فرانسه شد


اوضاع نابسامان بهداشت، درمان کشور و وضعیت رقت بار بیماران در دوران جنگ جهانی دوم، وی را مصمم به تولید ملی دارو در ایران نمود، این تصمیم، منجر به ایجاد اولین لابراتوار داروسازی کشور در سال 1325 در سه راه امین حضور تهران توسط ایشان گردید.
همچنین در سال 1341 لابراتوار مجهز و پیشرفته تری را در دوراهی قلهک راه اندازی کرد که مدتی پس از فعالیت مجبور به فروش سهام خود به شرکت ایتالیایی لٌپٌتی شد.

با پیگیری های مستمر خود درسال 1337 موفق به دریافت اولین پروانه دارویی برای «قرص وُرمِسید» از وزارت بهداری وقت گردید.
همچنین نشریه پزشک و دارو ازسال 1336 - 1340 تحت نظارت و صاحب امتیازی ایشان در اختیار جامعه پزشکی قرار گرفت.

 لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی در سال 1352در زمینی حدود 15هزار مترمربع درکیلومتر 8 جاده مخصوص کرج توسط ایشان احداث شد که تا کنون نیز در حال فعالیت می باشد.


 در سال 1378 داروسازی دکتر عبیدی موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001  در مدیریت کیفیت از BVQI انگلستان گردید.

در سال 1380 آزمایشگاه کنترل کیفیت داروسازی دکتر عبیدی موفق به دریافت گواهینامه آکرودیته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.  

 درسال 1381 شعبه ­ای از لابراتور داروسازی دكتر عبيدي با حضور رئيس جمهور وقت در شهر سمرقند کشور ازبکستان افتتاح شد.


 دکتر غلامعلی عبیدی انسانی وارسته، خَیّر، و عاشق علم و تولید بود. وی انرژی زاید الوصف و پویایی خاصی داشت و همواره فراتر از زمان خود می اندیشید. سرانجام قلب پدر صنعت داروسازی ایران در غروب روز 28شهریور سال 1383 در بیمارستان توس از حرکت بازایستاد.


شرکت کوبل دارو به عنوان برترین شرکت واردکننده دارو در ایران بیش از 90 درصد سهام شرکت داروسازی دکتر عبیدی را خریداری نمود.

بزرگترین و جدیدترین خط تولید مایعات کشور با رعایت اصول GMP و براساس استاندارد های بین المللی با حضور رئیس وقت سازمان غذا و دارو راه اندازی شد.

کسب گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه(IMS)
مهندسان و متخصصان داروسازى دکتر عبيدى پس از 2 سال تلاشهاى بى وقفه و استاندارد سازى هايى در سطح جهانى ، موفق شدند، گواهى بين المللى مديريت يكپارچه (Integrated Management System) را از بازرسان و ناظرين آلمانى "توف نورد" دريافت كنند. به دست آوردن گواهينامه مديريت يكپارچه مستندسازى و استقرار سه سيستم مديريت كيفيت(ISO14001) سيستم مديريت زيست محيطى، (ISO9100) و سيستم مديريت ايمنى و بهداشت حرفه اى  (OHSAS18001) دركالبد يك سازمان محسوب مى شود كه اينك شركت داروسازى دکتر عبيدى به اين قله افتخار صعود كرده است.

 افتتاح خط تولید داروهای خاص 
در آستانه‌ی هفتادمین سال تأسیس داروسازی دکتر عبیدی و هم‌زمان با روز داروسازی، خط جدید تولید داروهای خاص با حضور دکتر دیناروند، رییس سازمان غذا و دارو، افتتاح شد. در نخستین گام در این خط تولید، داروی «دی متیل فومارات» با نام تجاری به «دیفوزل» برای بیماران «ام اس» تولید شد. خط تولید داروهای خاص تحت لیسانس شرکت هلندی است، اما برای نخستین بار در ایران تولید خواهد شد. 


Abidi 70.jpg
100 %